Informácie o drogách a ich rozdelenie

V posledných rokoch sa množia správy o drogovej problematike, drogy sa objavujú v televízii, novinách, časopisoch, internete…
Vidíme ich zhabať na letiskách a uliciach našich miest. Sledujeme reportáže o ich ilegálnej výrobe a predaji. Nezriedka sú ponúkané aj zábery mládeže, ktorá s drogami experimentuje – alebo im už prepadla. Predávkovanie – liečba. To všetko už poznáme.

Ale ako vlastne tie drogy vyzerajú? Čoho si máme u našich detí všímať? Čo môže byť stopou, vedúcej k bolestivému zisteniu, že drogy sa objavili aj v našej najbližšej rodine?
Drogy nie sú nič abstraktného. Jedná sa o konkrétnej látky – či už vypestované v prírode, alebo vyrobené v laboratóriu. Majú rôzne účinky a užívajú sa rôznymi spôsobmi. Pochopiteľne tiež rôzne vyzerajú. 


Práve na tento účel slúži náš projekt StopDrogam.sk , ktorý má za úlohu opísať, ako vyzerajú konkrétne drogy a aké môžu mať účinky, aké môžu byť ich následky, spojené s ich užívaním. A prípadná pomoc poškodenému a drogovo závislému na Slovensku ako aj v Európe.

 

zdroj: internet